Lezing over diersporen door Annemarie van Diepenbeek

maandag 17 september 2012, 20:00
Georganiseerd door: 
Nuenen c.a.
Thema: 
Overig

Er speelt zich heel wat af in bos en veld. Zelfs in de eigen achtertuin en in het stadspark vinden onder de nachte­lijke sterrenhemel miniatuurdrama’s, stoei­partijen en feestmaaltijden plaats, waaraan wij mensen part noch deel hebben. Immers, wilde dieren zijn schuw en ze houden zich verborgen voor de mens. Toch kan de oplettende wandelaar die aanwezigheid van veel dieren zien als hij de sporen maar weet te herkennen. Diersporen vertellen welk dier hier was, wat het deed, wat het gegeten heeft en hoe het woont en leeft. Diersporen geven een extra dimensie aan het buiten zijn; zij zijn de stille getuigen van die andere, zonder kompas en routebeschrijving op pad zijnde wandelaars. Na deze presentatie herken je de die tekenen beter en dat maakt elke natuurwandeling leuker en spannender.

Deze tekst is afkomstig van Annemarie van Diepenbeek die op maandag 17 september hierover een dia lezing zal geven. Zij is veldbiologe en houdt zich vooral bezig met zoogdieren, reptielen en amfibieën en hun sporen. Zij is tevens auteur respectievelijk co-auteur van verschillende veldgidsen. Annemarie van Diepenbeek is reeds jaren een goede en gerespecteerde bekende binnen de IVN en ook bij IVN Nuenen. Voor onze afdeling verzorgde zij in het verleden al 3x een diersporencursus, welke bestond uit  6 avonden en 4 excursies.

Zoals bekend is onze ruimte beperkt tot een capaciteit van 50 personen en op last van de brandweer moeten we ons daar ook aan houden. 

Locatie/vertrekpunt:                                                                                                                                                                                                                    IVN-ruimte in het Kooster, Park 1, Nuenen.

Meer informatie bij:
Kees Planken (040-2421423)